Carolin Illenzeeri Fond tähistab täna 14. sünnipäeva Pärnu Rannahotellis

Uudised

Kommenteeri
Laupäeval, 28. detsembril tähistatakse Pärnu Rannahotellis Carolin Illenzeeri Fondi 14. sünnipäeva. Sünnipäeva tähistamine toimub Rannahotelli initsiatiivil eesmärgil panustada tagasi ühiskonda ning toetada neid, kes riskinud oma elu ja tervisega tagamaks meie kõigi julgeolekut.

Carolin Illenzeeri Fondi lugu sai alguse 27. detsembril 2005, kui kristliku maailmavaatega ohvitseride sõpruskond otsustas, et veendumused ja väärtushinnangud peaksid lisaks sõnadele väljenduma ka tegudes ning võeti eesmärgiks aidata lapsi nende haridusteel. Sõpruskond oli väike, mistõttu esialgu otsustati toetus suunata ühele lapsele, aastasele Carolinile, kelle isa Arre langes missioonil Iraagi Vabadus. Aja möödudes mõte arenes ja otsustati toetada ka teiste, Eesti Kaitseväe teenistusülesannete täitmisel langenud kaitseväelaste või raskelt vigastatud relvavendade laste haridusteed.

Fondi patrooniks ja mõttekaaslaseks sai toonane president Toomas Hendrik Ilves. Patroonlus jätkus ka president Kersti Kaljulaidi ajal, kellest tänaseks on saanud fondi suur toetaja ning kaasamõtleja. Fondi suurimad partnerid on Eesti Nato Ühing ja Eesti Reservohvitseride Kogu.

“Eestimaa inimesed saavad taaskord rahulikult tähistada pühasid tänu meestele ja naistele, kes meid kaitsevad. Kaitseväelased seisavad Eesti julgeoleku eest nii kodupinnal kui kaugetel välismissioonidel, teades, et selle ülesande täitmine võib nende jaoks tähendada ülima ohvri toomist,” ütles Vabariigi President Kersti Kaljulaid sünnipäevatervituses fondile.

Sihtasutus Carolin Illenzeeri Fond asutati 2011. aastal, mil asuti toetama kõiki Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või raskelt viga saanud kaitseväelaste laste haridusteed.

SA Carolin Illenzeeri Fond asutajateks on MTÜ Eesti NATO Ühing, MTÜ Reservohvitseride Kogu ja MTÜ OSMTH (kristlikke ohvitsere ühendav organisatsioon).

Lisainformatsioon:

Iti Aavik
Carolin Illenzeeri Fond
+372 5346 2209


Lisa kommentaar

Email again: